• Domy drewniane

    Powszechnie wiadomo, że drewno jest najstarszym materiałem budowlanym a jednocześnie bardzo ekologicznym i energooszczędnym. Z tych powodów domy drewniane zyskują w Polsce ostatnio na popularności. Komfort mieszkania w takich budynkach jest zdecydowanie wyższy, zwłaszcza w upalne dni. Obecnie projekty domów drewnianych są różnorodne i każdy odbiorca znajdzie coś dla siebie.

Podłoga tłem wyposażenia

Ocena: 0.0/10

Liczba ocen: 0

Oceń ten artykuł:

Design w domu dla wielu to po prostu odpowiednio dobrane komplety meblowe i świetnie z nimi zgrane elementy uzupełniające w postaci przeróżnych dodatków. W gruncie rzeczy jednak same zestawy asortymentu czy akcesoria to nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę podczas modelowania danego wnętrza. Najważniejsze jest „tło” naszego pomieszczenia, a nim są między innymi podłogi.

To, w jaki sposób wykończysz podłoże ma ogromne znaczenie z różnego punktu widzenia. Z jednej strony przesądza to o estetyczności całego lokum, a z drugiej jest podstawą kolorystycznego czy strukturalnego urządzenia konkretnego wnętrza. Przecież, jeśli nasz salon będzie miał tradycyjną, dekoracyjną podłogę w postaci standardowego drewnianego parkietu, nijak nie będą tu pasowały elementy meblowe w stylu innowacyjnym. By całość wizualna nie gryzła się ze sobą, należy dostosowywać wyposażenie pokoju do mebli i dodatków.

Niektórzy są zdania, że na chwilę obecną w zakresie szeroko rozumianej mody, w tym trendów panujących w dekoratorstwie, nie ma żadnych ograniczeń i mieszanka stylizacji i motywów zdobniczych to niemal norma. W gruncie rzeczy jednak trzeba być naprawdę kreatywnym, aby móc wyposażyć lokal w taki sposób, aby był elegancki, funkcjonalny, ale i pomysłowy jednocześnie. Popatrzmy zatem na design w domu od strony nie tylko technicznej czy praktycznej ale zwłaszcza estetycznej. Co z tego, że płytki na podłodze to moda dwudziestego pierwszego wieku i przejaw ekskluzywności, jeśli poza owymi płytkami na żaden inny innowacyjny asortyment nas nie będzie stać. Komponujmy, trzymając się kanonów – albo całkiem klasycznie, albo całkiem nowocześnie, by nie przesadzić i zamiast efektowności wyposażenia nie osiągnąć tandetności.

Podstawową kwestią jest zatem zwłaszcza dobry projekt, który możemy wykonać samodzielnie i skonsultować przykładowo z dekoratorem wnętrz lub powierzyć od początku do końca do realizacji komuś doświadczonemu powiedzmy projektantowi pomieszczeń mieszkalny, który zajmie się estetyką i sprawami technicznymi naszego pokoju na najwyższym poziomie. Jest to dodatkowo też znakomita szansa na to, aby odciążyć się od konieczności indywidualnego biegania od sklepu do sklepu. Można więc mówić o wygodzie. By stworzyć wnętrze harmonijne, należy też zastosować umiar nie tylko w meblach i akcesoriach, lecz również w dziedzinie sprzętów. Mając na względzie chęć wykreowania salonu na wzór sali muzealnej pełnej antyków czy komnaty pałacowej nie powinniśmy stosować urządzeń elektronicznych, jako elementu aranżacyjnego. Zrezygnujmy zatem z telewizora, odbiornika radiowego, wieży stereo czy nawet telefonu stacjonarnego. Jak klasyka to w pełnym tego słowa znaczenia, bez psujących estetykę drobiazgów, które zakłócą stylowość wyposażanego wnętrza. 

Oprogramowanie:LiteCMS.